Zagłosuj na nas 26 maja
lista nr 5

Kandydatki i kandydaci

Woj. podkarpackie

Unia Europejska powinna stanowić demokratyczną wspólnotę wartości i celów, która wyrównuje szanse życiowe Europejek i Europejczyków. Wierzę, że w dobie globalnych korporacji, które sprzyjają gromadzeniu bogactwa w rękach nielicznych, tylko dzięki współpracy międzynarodowej można ochronić interesy zwykłych ludzi. Chcę Unii solidarnej, która przeciwdziała biedzie, nierównościom i wykluczeniu społecznemu. Czas, żeby Unia Europejska zapewniła wszystkim obywatelom i obywatelkom państw członkowskich dostęp do niezbędnych usług medycznych, godnej pracy i tanich mieszkań na wynajem. Wzrost gospodarczy musi służyć nam wszystkim, bo przecież wszyscy pracujemy na rzecz rozwoju Europy.
1. Elżbieta Wisz
dowiedz się więcej
Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo Europa potrzebuje zmiany. Coraz bardziej oddala się od zwykłych ludzi i zapomina o ich problemach. Kiedy Polska wstępowała do UE, właśnie kończyłem studia. Pamiętam, jak wielu moich znajomych wyjechało wtedy z Podkarpacia w poszukiwaniu pracy i lepszego życia za granicą.Zasługujemy na godne wynagrodzenia i warunki pracy w naszym kraju. Mieszkańcom Podkarpacia musi opłacać się tu zostać. Dzięki Unii Europejskiej możemy także skutecznie i solidarnie uporać się z największymi wyzwaniami najbliższych lat – zmianami klimatycznymi, rajami podatkowymi i kryzysem migracyjnym.
2. Paweł Preneta
dowiedz się więcej
Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo chcę walczyć o prawo kobiet do decydowania o własnym ciele i równe traktowanie w miejscu pracy. Unia Europejska to nie tylko wspólny rynek, pieniądze i otwarte granice. To przede wszystkim miejsce, w którym możemy ze sobą współpracować i razem zadbać o to, co powinno być dla Europy podstawową wartością: o prawa człowieka i godne życie dla każdego Europejczyka i Europejki.
3. Agnieszka Itner
dowiedz się więcej
Startuję do Parlamentu Europejskiego, aby w Europie był słyszany głos młodych osób, takich jak ja. Już dzisiaj podejmowane są tam decyzje kluczowe dla naszej przyszłości i tego, w jakiej Unii Europejskiej będziemy mieszkać. Te decyzje wpłyną na to, czy za 30 lat dalej będziemy oddychać trującym powietrzem, czekać miesiącami w kolejce do lekarza i zarabiać połowę tego, co nasi zachodni sąsiedzi. Dlatego musimy wziąć sprawy w swoje ręce i głośno powiedzieć, jakiej Europy chcemy. Od lat działam na rzecz lokalnej polityki i naszej wspólnej, miejskiej przestrzeni. Ale problemy, którymi się na co dzień zajmuję, nie znają granic. Wszyscy w Unii Europejskiej próbujemy uczynić nasze miasta miejscami lepszymi do życia - niezależnie od tego, czy mieszkamy w Łańcucie, Barcelonie czy Paryżu. Parlament Europejski to miejsce, w którym możemy wymienić się doświadczeniami i wspólnie zadbać o to, co najważniejsze dla milionów Europejek i Europejczyków.
4. Krzystof Jasiński
dowiedz się więcej
Startuję do Parlamentu Europejskiego, bo chcę walczyć o lepsze jutro Polek i Polaków. Choć polska gospodarka ma się dobrze, wiele osób zmaga się na co dzień z problemami, które może rozwiązać Unia Europejska. Starsze osoby często wydają na potrzebne im leki nawet połowę swojej emerytury, a trzydziestolatkowie wciąż mieszkają w drogich, wynajmowanych mieszkaniach i walczą o otrzymanie kredytu na 30 lat. Zasługujemy na bezpłatne leki na receptę, godne płace oraz tanie mieszkania, takie jak w wielu europejskich krajach. Czas, aby Unia Europejska zawitała do naszego codziennego życia.
5. Barbara Ożóg
dowiedz się więcej
Sporo osób z mojej rodziny, podobnie jak miliony innych, musiało emigrować zarobkowo na Zachód. Jeśli w czymś upewniły mnie ich doświadczenia, to w tym, że Europę rozdzierają ogromne nierówności. A nasz kraj leży na unijnych peryferiach. Dławimy się smogiem eksportowanym z Zachodu, pod postacią poniemieckich diesli, zastępujących nam publiczną komunikację. Gnieździmy się w ciasnych i pochłaniających połowę pensji klitkach. Pracujemy kilkaset godzin rocznie więcej, a mimo to, żyjemy w ciągłej niepewności. Nasze emerytury są do tego poziomu niewystarczające, że musimy wybierać między lekami a czynszem. Zamiast bezpłatnych żłobków, kolejne rządy zrzucają pracę opiekuńczą na nasze babcie i dziadków. Europa pozostaje rozdarta. Lewica wie jak to rozdarcie załatać. Nie za pół wieku, po serii katastrof ekologicznych i społecznych, napędzanych korporacyjną żądzą zysku, ale już dzisiaj.
6. Hubert Pacioch
dowiedz się więcej
Startuję do Parlamentu Europejskiego, bo wiem, że za pomocą polityki krajowej nie da się rozwiązać wszystkich problemów. Żyjemy w erze globalizacji i nawet skuteczne działania rządu są pozbawione sensu, jeśli nie towarzyszy im międzynarodowa współpraca. Musimy mieć sojuszników i partnerów w działaniu na rzecz demokratycznej i solidarnej Unii Europejskiej. Chciałabym, by Europa była miejscem, w którym wszyscy, czują się jak u siebie, niezależnie od pochodzenia.
7. Zuzanna Jakowicka
dowiedz się więcej
Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, aby zająć się przede wszystkim dwoma ważnymi kwestiami: prawami człowieka oraz walką ze zmianami klimatu. Chciałbym, aby Unia Europejska była wspólnotą równych praw i odpowiedzialnej, europejskiej polityki w dziedzinie ochrony środowiska. Są to wyzwania, o które musimy walczyć razem, bo pojedyncze państwa narodowe nie są w stanie im podołać. Wierzę, że dzięki Unii możemy budować otwarte i równościowe społeczeństwo, które potrafi zadbać o wszystkich i skutecznie walczyć z wykluczeniem. Unia to także przykład wartości demokratycznych, na których możemy się wzorować i czerpać naukę dla naszego państwa.
8. Jakub Gawron
dowiedz się więcej
Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, ponieważ chcę, aby Polska była ważnym i liczącym się głosem w europejskiej wspólnocie. Kiedy wstępowaliśmy do Unii Europejskiej, właśnie urodziłam córkę. Cieszę się, że miała okazję dorastać w zupełnie innym świecie niż ten, który pamiętam z mojego własnego dzieciństwa. Chciałabym, by dalej żyła w solidarnej i silnej Europie.To się nie uda, jeśli nasz kraj będą reprezentować osoby chcące nas skłócić z pozostałymi państwami członkowskimi. W Parlamencie Europejskim będę zwolenniczką odważnych rozwiązań i międzynarodowej, partnerskiej współpracy na rzecz praw kobiet, lepszej edukacji i godnych pensji w całej Unii, niezależnie od miejsca zamieszkania.
9. Monika Rżany
dowiedz się więcej
Unia Europejska to nie tylko wielkie sprawy biznesu i pieniędzy, lecz także nasze codzienne życie, które może wpływać na globalne przemiany. Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, by działać na rzecz wygodnego transportu publicznego, bezpiecznych chodników, dróg i ścieżek rowerowych. Transport musi być przede wszystkim bezpieczny - Będę zabiegać o fundusze na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, a szczególnie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Będę walczyć o zadbane osiedla, przyjazne otoczenie w drodze do szkoły i pracy oraz o czyste powietrze w naszych miastach, miasteczkach i wsiach. Chciałbym, by Europa rozwijała się pamiętając o codziennych potrzebach i trudnościach milionów ludzi oraz o tym, jak nasze lokalne działania mogą zmienić cały kontynent.
10. Arkadiusz Turoń
dowiedz się więcej
W celu poprawienia wyglądu i działania strony KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
© 2019 Lewica Razem
komitet polityka prywatności