Zagłosuj na nas 26 maja
lista nr 5

Kandydatki i kandydaci

Woj. lubelskie

Społeczna wrażliwość jest potrzebna wszędzie tam, gdzie podejmuje się decyzje ważne dla naszego życia – również w Europie. Chcę, aby reprezentacja Lubelszczyzny w Parlamencie Europejskim mówiła głosem zwyczajnych ludzi, zadbała o ich potrzeby, a jednocześnie znała i podkreślała zalety oraz potencjał naszego regionu. Szczególnie zależy mi na polepszeniu sytuacji kobiet. Większość z nas, starszych i młodszych, chce zostać tutaj, a nie wyjeżdżać “na Zachód” w ciągłym poszukiwaniu godności, lepszych zarobków i życiowych perspektyw dla siebie i swoich rodzin. Nie jesteśmy krańcem Europy – należymy do niej na pełnych prawach. Jednak, aby to było dla wszystkich oczywiste, potrzebujemy wsparcia: prawdziwie równych szans niezależnie od wieku, sprawności czy pochodzenia, dobrych, stabilnych warunków pracy i wynagrodzeń, rzetelnej edukacji i służby zdrowia na europejskim poziomie. O tym chcę mówić i o to zabiegać w Europie!
1. Magdalena Długosz
dowiedz się więcej
Dzięki programowi Erasmus studiowałem przez jeden semestr w Szwecji. Zetknięcie ze skandynawskim poziomem edukacji i usług publicznych oraz standardów w życiu społecznym odbudowało moją wiarę w możliwości lewicowej, egalitarnej polityki. Było to około roku 2009, gdy w Polsce takie doświadczenie nie było możliwe. Teraz wierzę, że jest w zasięgu ręki.   Kandyduję, ponieważ chcę, by polityka unijna realnie służyła dobru wspólnemu, czyli interesom jak najszerszej grupy mieszkańców naszego kontynentu. Oznacza to Unię, która tworzy prawo pracy kierując się w pierwszej kolejności interesem setek milionów europejskich pracobiorców. Unię, która reguluje rynek wewnętrzny i przepływ towarów mając na względzie przede wszystkim dobro i prawa konsumentek, a nie międzynarodowych korporacji. Unię, która wyznacza standardy zdrowotne i środowiskowe tak, by służyły dobremu życiu zwykłych ludzi, a nie lobby naftowemu czy farmaceutycznemu. "Zostajemy" w Unii, bo nie ustępujemy z pola walki o sprawiedliwą Europę. "Zostajemy", bo nie porzucamy naszych przyjaciół - państw naszego regionu walczących o uwzględnianie ich potrzeb w UE, krajów zmagających się z wyzwaniami współczesnego świata, ruchów społecznych toczących od Bukaresztu po Paryż walkę o lepszą UE.
2. Mateusz Roczon
dowiedz się więcej
Posiadam bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w organizacjach międzynarodowych, pozarządowych, biznesie i sektorze publicznym, które chcę wykorzystać w europejskiej debacie o równości praw, sprawiedliwości pracowniczej oraz zrównoważonym rozwoju.   Za szczególnie istotne uznaję reprezentowanie i poprawę sytuacji kobiet oraz społeczności LGBTQ+. Moja wizja Unii Europejskiej to miejsce oparte na szacunku, godności, różnorodności, realnej równości i szerokiej reprezentacji w gremiach decyzyjnych grup peryferyjnych. Chcę zabiegać o egalitarne traktowanie niezależnie od statusu społecznego, ekonomicznego, stopnia sprawności, tożsamości psychoseksualnej, po to aby każda mieszkanka i mieszkaniec wspólnej Europy miała/miał poczucie poszanowania i egzekwowania swoich praw.
3. Katarzyna Zabratańska
dowiedz się więcej
Startuję do parlamentu europejskiego, ponieważ w obecnych, trudnych czasach wszyscy potrzebujemy silnej wspólnoty, która dba o wszystkich. Zależy mi na ochronie zdrowia. Nigdy nie wiadomo, kiedy my lub nasi bliscy zachorujemy. Nie powinniśmy być leczeni przez przepracowanych lekarzy i zmęczone pielęgniarki. Nie powinniśmy miesiącami czekać w kolejce do specjalisty. Nie powinniśmy martwić się o to, że jeżeli nie będziemy mogli zapłacić za badanie albo zabieg, to będziemy na niego czekać nawet kilka lat. Opieka zdrowotna nie powinna zależeć od tego, ile mamy pieniędzy! Chcę żeby to Unia była gwarantem naszego bezpieczeństwa - nie tylko naszych granic i pokoju w Europie, ale też naszego zdrowia. Dlaczego Polki i Polacy mają być leczeni gorzej niż Niemki czy Holendrzy? Dlaczego mamy być pozbawieni dostępu do najnowszych leków? Nie zgadzam się na to. W parlamencie europejskim będę walczył o równy dostęp do opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie - dla wszystkich europejczyków!
4. Gabriel Kaczyński
dowiedz się więcej
Reprezentuję głos i stanowisko ciężko pracujących obywateli. Doskonale rozumiem ich sytuację, jako że sama się w takiej znajduję. Unia to szansa aby nasz rynek pracy zbliżył się do europejskich standardów. Polacy pracują ciężko i dużo za małe pieniądze, pora to zmienić i zadbać o to, by nasza praca odbywała się w bezpiecznych warunkach i pozwalała na godne życie. Unia wypracowuje dobre i zdrowe normy społeczne oraz środowiskowe. Korzystamy z unijnych dotacji i programów. Nasze zaangażowanie i ścisła współpraca w ramach Unii pozwala nam wpływać na przyszłe prawa i regulacje. Wspólnie jesteśmy jesteśmy silniejsi i jesteśmy w stanie zawalczyć o korzystne rozstrzygnięcia dla polskich pracowników oraz poprawić naszą sytuację.
5. Jolanta Rebejko
dowiedz się więcej
6. Marian Lewandowski
dowiedz się więcej
Szczególnie ważne jest dla mnie polepszenie sytuacji kobiet oraz społeczności LGBTQ+. Zależy mi na tym aby Lubelszczyzna była miejscem, w którym każdej mieszkance i mieszkańcowi żyło się dobrze, komfortowo i bezpiecznie. W Parlamencie Europejskim będę zabiegać o prawdziwie równe szanse niezależnie od wieku, stopnia sprawności czy pochodzenia, dobre, stabilne warunki pracy i wynagrodzeń, rzetelną edukację i służbę zdrowia na europejskim poziomie.
7. Magdalena Tabor
dowiedz się więcej
8. Tomasz Warzocha
dowiedz się więcej
Moja praca jest moją pasją, ale łączy się również z polityką. Moje działania są szczere i wyrażają to, w co wierzę. Ważne dla mnie są idee prospołeczne, dlatego staram się je promować także za pomocą mojej pracy. Wierzę, że Unia Europejska to szansa dla polskich obywateli na lepsze i godne życie. Chcę w pełni wykorzystać możliwości, które daje bycie członkiem Unii. Dzięki otwartym granicom mogę spełniać się zawodowo poza granicami Polski i inni też powinni móc rozwijać się w ten sposób. Otwartość i różnorodność sprawia, że wszyscy zyskujemy i działamy sprawniej, liczę że wspólnie uda nam się wiele osiągnąć.  
9. Magdalena Zelent
dowiedz się więcej
Będę zabiegał o utworzenie Europejskiej Unii Energetycznej, której celem będzie zapewnienie równego i taniego dostępu do surowców energetycznych. Potrzebujemy skuteczniejszej ochrony praw konsumentów i pracowników na poziomie międzynarodowym, aby obywatelki i obywatele nie zostali sami w konflikcie z globalnymi korporacjami.   Chcę, aby Europa była naszym wspólnym domem, w którym wszyscy jesteśmy u siebie i na równych warunkach. Wspólnota w ramach Unii Europejskiej to szansa na realizację pięknych idei, które stały u jej podstaw. Współcześni liderzy odeszli od niej jednak zbyt daleko i teraz przyszedł czas na reformy, aby Europa była bardziej solidarna.
10. Szymon Furmaniak
dowiedz się więcej
W celu poprawienia wyglądu i działania strony KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
© 2019 Lewica Razem
komitet polityka prywatności