Zagłosuj na nas 26 maja
lista nr 5

Kandydatki i kandydaci

Woj. wielkopolskie

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, aby budować Europę, w której najważniejszy jest człowiek. Od lat działam społecznie i politycznie, rozwiązując codzienne problemy mieszkańców Wielkopolski. Unii Europejska musi otworzyć się przede wszystkim na potrzeby ludzi, a nie wielkiego biznesu. Tylko w takiej Wspólnocie każdy będzie się czuł jak u siebie. Tylko zjednoczona Europa może konkurować ze światowymi mocarstwami. Silna i solidarna Polska w Unii Europejskiej to dla nas możliwość bycia partnerem, a nie tylko obserwatorem dyskusji o przyszłości całego globu. Ale to także dla nas – Polek i Polaków – szansa na zrealizowanie marzeń o godnym życiu, sprawiedliwej pensji i bezpiecznej emeryturze.
1. Waldemar Witkowski
dowiedz się więcej
Jestem poznanianką, inicjatorką licznych działań lokalnych, przedsiębiorczynią i feministką. Przez wiele lat lokalnego zaangażowania udało mi się sprawić, że poznańskie Naramowice są dziś lepszym miejscem do życia. Czas na Europę.   Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo Polki i Polacy zasługują na europejskie pensje, edukację i ochronę zdrowia. Unia to wspólnota, która gwarantuje Polsce bezpieczeństwo i przestrzeganie podstawowych praw człowieka. Dziś Europa potrzebuje zmiany, dzięki którym będzie mogła skutecznie stać na straży praw pracowniczych, praw kobiet oraz dbać o dobro każdej obywatelki i obywatela.
2. Anna Wachowska-Kucharska
dowiedz się więcej
Startuję do Parlamentu Europejskiego, aby walczyć o solidarną Europę, w której nikt nie czuje się jak obywatel drugiej kategorii. Każdy Europejczyk i każda Europejka zasługuje na godną płacę i stabilną pracę, lekarza bez kolejek i tanie mieszkanie, którego wynajem nie kosztuje nas połowy wypłaty. W Parlamencie Europejskim podejmę działania zmierzające do koordynacji polityki podatkowej w Europie i ograniczenia władzy korporacji. Dzięki temu będziemy mogli zmniejszyć nierówności dochodowe, skutecznie wspierać najuboższych oraz poprawić pozycję pracownic i pracowników.Unia Europejska potrzebuje większego budżetu i integracji na polu polityki gospodarczej i społecznej. Bez tego wadliwa konstrukcja strefy euro skazuje Unię na kolejne kryzysy, a w efekcie rozpad. Będę walczyć o Europę demokratyczną, która stoi po stronie ludzi, a nie biznesu i politycznych elit.
3. Maciej Szlinder
dowiedz się więcej
Jako osoba otwarta na dialog, chcę przyczynić się do tego, aby głos Polski był słyszany na arenie międzynarodowej. Kandyduję, bo chcę większej reprezentacji kobiet oraz osób młodych w Parlamencie Europejskim. Pozostanie w Unii jest kluczowe dla większego bezpieczeństwa wspólnoty; stanowi fundament pracy nad solidarnością społeczną, różnorodnością kulturową, wypracowywaniem równych standardów dla obywateli. To także ważne ze względu na zrównoważone inwestycje. Inwestycje, które mają służyć ludziom, a nie kapitałowi. Dlatego będę dążyć do powstania Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego. Mieszkania powinny być tanie i dostępne, a nie na kredyt. Decyzje zapadające w Brukseli dotyczą obywateli Polski, więc warto uczestniczyć w ich podejmowaniu.
4. Paulina Nowak
dowiedz się więcej
Po wybudowaniu fabryki kebabu do mojego małego wielkopolskiego miasteczka sprowadziło się mnóstwo ludzi. Mamy teraz w gminie 15 narodowości. Chciałbym, żeby czuli się tak jak ja, gdy kiedyś wyjechałem za chlebem do Berlina. Spędziłem tam dwa lata. Otrzymałem ogromne wsparcie od miejscowych. Byłem akceptowany, berlińczycy różnych narodowości podnosili mnie na duchu. Dali mi wiarę we wspólnotę.Polska jest częścią silnej Europy. Najlepszego miejsca do życia na Ziemi. Głos Polaków wpływa na to, jak Europa będzie wyglądać. Kandyduję, bo czuję się odpowiedzialny za przyszłość naszego kontynentu, za nasze bezpieczeństwo. Tylko będąc razem w UE będziemy w stanie obronić nasze wartości i nie pozwolimy, aby porządek narzucali nam wielcy globalni gracze, tacy jak Rosja, Chiny czy Stany Zjednoczone. Polska tylko w UE jest w stanie negocjować z nimi na równych prawach. Samotnie będzie drżeć o własny byt i liczyć na łaskę innych.
5. Konrad Nowacki
dowiedz się więcej
Zaraz po liceum wyjechałam do Francji i Belgii uczyć się, pracować i poznawać nową kulturę oraz mieszkających tam ludzi. Potem na studiach zarabiałam w wakacje, zrywając i pakując grzyby w Badenii-Wirtembergii. Do dziś pamiętam, jak ciężko było załatwić wszystkie formalności wizowe. Teraz ja i moje dzieci możemy wyjechać do dowolnego kraju Unii, do pracy czy na studia. Jestem dumna z tego, że Polska jest w UE.Startuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo zależy mi, żeby Unia Europejska, w tym Polska, była lepszym miejscem do życia. Chcę Unii Europejskiej bardziej sprawiedliwej, dbającej o ludzi dyskryminowanych, zepchniętych na margines oraz o czyste powietrze. Jestem za Nowym Zielonym Ładem dla Polski i dla Unii Europejskiej.Razem jesteśmy silniejsi i możemy lepiej przestrzegać pilnowania naszych praw. Możemy współpracować walcząc o czyste powietrze i zmiany ekonomiczne w ramach Zielonego Nowego Ładu dla Europy (Green New Deal).
6. Beata Błażejczak-Kleczewska
dowiedz się więcej
Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo chcę Europy otwartej i solidarnej. Chcę większego budżetu całej Unii Europejskiej i wprowadzenia sprawiedliwej polityki podatkowej. Musi ona służyć zwykłym ludziom, a nie korporacjom i wielkiemu biznesowi. W Parlamencie Europejskim będę walczył o wyższe płace i niższe czynsze - w tej chwili pracujemy ciężko i często za marną wypłatę, która ledwo starcza na pokrycie comiesięcznych rachunków. Chciałbym by na terenie wspólnoty obowiązywała europejska płaca minimalna, a wspólne środki były przeznaczane na wsparcie budownictwa mieszkaniowego w ramach Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego. Wierzę, że potrzebujemy międzynarodowej solidarności, by stawić czoła wyzwaniom, które stawia przed nami XXI wiek - postępującym nierównościom społecznym, globalnemu kryzysowi klimatycznemu oraz masowym migracjom ludzi uciekającym przed wojną i prześladowaniami. Solidarność naszą bronią!
7. Amadeusz Smirnow
dowiedz się więcej
Moją dewizą jest robienie polityki przez kulturę i oddolne działania edukacyjne. W związku z tym organizuję debaty (cykl "Miasto jako idea polityczna" czy historyczna dyskusja "Czyje powstanie, jaka rewolucja?") i tworzę ogólnodostępne wystawy, gdzie tematem widzianym z lokalnej perspektywy staje się m.in. transformacja ustrojowa, architektura powstała w okresie PRL-u, kobiety czy protesty społeczne. Pomagałam m.in. przy zbiórce podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Ratujmy kobiety", wsparłam zbiórkę partii Razem pod projektem "Pracujmy krócej", czyli skrócenia tygodnia pracy z 40 do 35 godzin. Ponadto współorganizowałam jeden z Czarnych Protestów w moim mieście. W tym roku współorganizowałam pierwszy w historii Gniezna Marsz Równości, którego próbował zakazać prezydent miasta z Platformy Obywatelskiej. Startuję do Parlamentu Europejskiego, ponieważ jako Polka i Europejka chciałabym mieć wpływ na kształt jego działań. Ale też przybliżyć go mieszkankom i mieszkańcom naszego kraju i pokazać, że choć pozornie odległy, jest on ważny dla każdej i każdego z nas. Politykę rozumiem jako służbę społeczeństwu i działanie na rzecz wspólnego dobra, którego nie ograniczają granice, ale łączy kontynent. Polska tylko wspólnie i solidarnie z innymi krajami UE może przeciwstawić się globalnemu kapitałowi w postaci międzynarodowych korporacji, czyli chronić swoich obywateli i gospodarkę. Tylko dzięki obecności we wspólnocie będziemy w stanie zadbać o większy dobrobyt swojego społeczeństwa przez wpływ i wykorzystanie unijnych narzędzi. Nie możemy podzielić losu Ukrainy, która pragnęła europejskiej integracji, a zamiast tego została zdestabilizowana i podporządkowana putinowskiej Rosji.
8. Kamila Kasprzak-Bartkowiak
dowiedz się więcej
Wierzę, że w Parlamencie Europejskim - poza politykami, którzy ostatnio coraz częściej zaskakują głupotą - jest miejsce dla osób, które będą reprezentowały zwykłych obywateli, a nie biznesmenów i układy.   Z własnego doświadczenia wiem, jak trudno jest w Polsce wywalczyć sprawiedliwość, kiedy w grę wchodzą prawa pracownicze. Wierzę, że obecność Polski w Unii Europejskiej i Karta Praw Podstawowych jest dla polskich pracowników szansą na lepsze jutro. W Parlamencie Europejskim dalej będę walczyć o sprawiedliwość dla wszystkich pracownic i pracowników.  
9. Anna Wilk-Baran
dowiedz się więcej
Chcę żeby młodzi ludzie mogli się kształcić za granicą, a studenci z innych krajów przyjeżdżali do nas. Żeby Polacy mieszkający za granicą mogli odwiedzać swoje rodziny, a ich rodziny jeździć do nich, bez żadnych problemów. Mocno wierzę w to, że wspólnota europejska może fundamentalnie poprawić warunki życia swoich członków, w tym Polaków.Startuję, bo chcę, żeby Unia Europejska reprezentowała interesy ludzi takich jak ja, moja rodzina i moi przyjaciele. UE ma wpływ na wielki biznes i korporacje – może sprawić, że w całej Europie pracownice i pracownicy będą zarabiać więcej, a pracować mniej. Wierzę w solidarną, socjalną Europę i wiem, że nie będzie takiej Europy, jeżeli nie będzie silnej lewicy w europarlamencie.
10. Dorota Koszal
dowiedz się więcej
W celu poprawienia wyglądu i działania strony KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
© 2019 Lewica Razem
komitet polityka prywatności