Zagłosuj na nas 26 maja
lista nr 5

Kandydatki i kandydaci

Woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie

Studiowałem i pracowałem za granicą (Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy), dzięki czemu mogłem się przekonać, jak duże różnice w standardach pracy i wynagrodzeniach są między krajami UE. Chcę walczyć o to, by średnie wynagrodzenie w krajach Europy było podobne, bo nie ma uzasadnienia dla tak dużych różnic, jak obecne. Parlament Europejski ma możliwość zagwarantowania minimalnej płacy i wprowadzenia wspólnych przepisów prawa pracy. Polki i Polacy nie muszą emigrować, by godnie zarabiać. Będę zabiegał także o dodatkowe fundusze dla Warmii i Mazur oraz Podlasia.
1. Bartosz Grucela
dowiedz się więcej
Unia Europejska to nie tylko środki na budowę dróg i lotnisk, ale także gwarancja naszych praw dotyczących codziennego życia. W Parlamencie Europejskim chcę przede wszystkim upominać się o prawa kobiet. Na rynku pracy w Polsce i całej Europie wciąż są one gorzej traktowane i wynagradzane. Dzięki europejskiemu kodeksowi pracy i płacy minimalnej możemy to zmienić. Ważne dla mnie jest także zagwarantowanie wszystkim kobietom prawa do decydowania o swoim zdrowiu i życiu. Dlatego tak bardzo potrzebujemy europejskich standardów ochrony zdrowia.
2. Katarzyna Rosińska
dowiedz się więcej
Obecność Polski w UE to ogromna wartość. UE musi jednak się zreformować się tak by reprezentować zwykłych obywateli, a nie lobbystów służących interesom międzynarodowych korporacji. Kandyduję by zająć się sprawami, które dziś leżą w gestii instytucji europejskich. Chciałbym zająć się wspólną polityką rolną oraz stosunkami ze wschodnimi sąsiadami UE. Chciałbym działać na rzecz ułatwiania przemieszczania się ludzi między UE a Białorusią, docelowo do zniesienia wiz. UE to ważny projekt, który zapewnił militarny pokój w Europie. W swoich założeniach miał przełamać ekonomiczne narodowe egoizmy na rzecz wspólnego interesu wszystkich państw UE. Aby zająć się wyzwaniami takimi jak np. raje podatkowe, czy zmiany klimatyczne musimy być częścią większej organizacji, bo państwo wielkości Polski nie ma odpowiednich narzędzi by rozwiązywać wiele dzisiejszych problemów.
3. Seweryn Prokopiuk
dowiedz się więcej
Przyszłość Polski to wspólna Europa - nowoczesna, bezpieczna, o przyzwoitym poziomie opieki zdrowotnej, w której kobieta i mężczyzna mają zagwarantowane równe prawa. O to  będę walczyła w Parlamencie Europejskim. Ponieważ opiekuje się moim mężem (choruje na nowotwór) i 93-letnią teściową to wiem, jak zła jest opieka zdrowotna w Polsce. Nikt nie zasługuje na to, żeby stać w kolejce do lekarza przez kilka miesięcy i zostawiać połowę emerytury w aptece. Czas na Europę dbającą o swoich mieszkańców!
4. Małgorzata Matuszewska-Boruc
dowiedz się więcej
Pragnę zmian. Chcę mieć wpływa na to jak wygląda Polska oraz Unia Europejska. Chcę by Parlament Europejski zajął się sprawą dysproporcji cen i jakości towarów sprzedawanych w Polsce, a dostępnych w całej UE. Nie wyobrażam sobie życia poza Unią Europejską ani Polski poza Unią. Nasz kraj nie jest samotną wyspą. Straty Polski z powodu braku możliwości eksportu naszych towarów spowodowałyby załamanie gospodarki. W Parlamencie Europejskim będę walczył o europejskie prawo pracy i godne zarobki dla wszystkich.
5. Marcin Birgiel
dowiedz się więcej
To dzięki Unii Europejskiej żyjemy na kontynencie bez granic. W wielu krajach mamy podobne interesy i problemy. Ktoś musi walczyć o dobro wspólne. Jestem z pokolenia, które prawie nie pamięta Polski poza UE. Unii zawdzięczamy wiele, m.in. strefę Schengen, możliwość wyjazdu na Erasmusy, rozwój miast i wsi. Nie wyobrażam sobie Polski poza Unią Europejską. Chciałabym, żeby Unia bardziej dbała o swoje obywatelki - o komfort życia i prawa człowieka.
6. Emilia Bartkowska
dowiedz się więcej
Nowa Europa nie zrobi się sama. Nasz los kształtuje się w Brukseli i nie ma powodu, żeby zwykli, ciężko pracujący ludzie nie mieli tam reprezentantów, którzy żyją ich problemami. Nie ma wolności Polski bez solidarności europejskiej.
7. Marcin Gulczyński
dowiedz się więcej
Przed nami ostatni dzwonek, aby zająć się przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Europa stoi przed wyzwaniem wymagającym ponadnarodowej współpracy, niemożliwej do zrealizowania bez instytucji Unii Europejskiej. Również chcąc osiągnąć cele istotne dla Polski - jak bezpieczeństwo klimatyczne czy zdrowotne - musimy do nich dążyć na poziomie UE. W zglobalizowanym świecie nie ma innej drogi. Dlatego będę pracować nad europejskimi standardami ochrony środowiska i zdrowia.
8. Kamila Wysocka
dowiedz się więcej
Zależy mi na ludziach - obywatelach i obywatelkach. Uważam, że należy się nam lepsza przyszłość. Parlament Europejski nie jest obcą, narzuconą nam władzą, jak lubi to przedstawiać polska prawica. To nasi przedstawiciele i przedstawicielki. Przy pomocy parlamentu europejskiego możemy realnie wpływać na poprawę warunków życia Polek i Polaków.Pozostanie Polski w Unii Europejskiej jest dla mnie ważne. Będąc w Unii zyskujemy nie tylko fundusze. Zyskujemy jako państwo siłę do tego by nie padać na kolana przed obcymi mocarstwami.
9. Michalina Daria Artysiewicz
dowiedz się więcej
Uważam, że tylko w ramach Unii Europejskiej - jej prawodawstwa, filozofii i polityki społecznej oraz równościowej - Polska może zmienić się na lepsze. Bez środków pomocowych Unii, jej zaplecza merytorycznego oraz programów walczących z patologiami społeczno-politycznymi nie będziemy w stanie zmierzyć się z problemami współczesności -  sprawami społecznymi, nieprawidłowościami na rynku pracy, automatyzacją produkcji i wzrastaniem bezrobocia, problemem uchodźstwa czy zanieczyszczeniem środowiska. Jeden kraj, choćby najbogatszy, a Polska do takich nie należy, nie ma szans skutecznie podjąć i realizować tych wyzwań.  
10. Robert Koliński
dowiedz się więcej
W celu poprawienia wyglądu i działania strony KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
© 2019 Lewica Razem
komitet polityka prywatności