Zagłosuj na nas 26 maja
lista nr 5

Kandydatki i kandydaci

Woj. dolnośląskie i opolskie

Przez kilka miesięcy badałam rozliczenia między korporacjami farmaceutycznymi a Ministerstwem Zdrowia. Kryją się w nich liczne nieprawidłowości. Płacą za nie Polki i Polacy. Aby zdrowie nie kosztowało w Polsce fortuny, potrzebujemy nie tylko uczciwego rządu, lecz także wsparcia Unii Europejskiej. Unia Europejska musi być gwarantem przestrzegania praw pracowniczych, praw kobiet i praw człowieka we wszystkich krajach członkowskich. Może być także narzędziem w walce z nierównościami i korporacjami unikającymi podatków. Żeby ją zmienić, musimy w niej zostać. I walczyć o lepszą przyszłość nie tylko dla Unii Europejskiej, ale dla nas wszystkich.
1. Marcelina Zawisza
dowiedz się więcej
Od lat zajmuję się polską polityką zdrowotną, która jest zaniedbana i wymaga odważnych zmian. W Parlamencie Europejskim będę walczyć o tańsze leki, ochronę zdrowia na europejskim poziomie oraz dostęp do bezpiecznej i darmowej antykoncepcji dla wszystkich Europejek. Dzisiaj duże korporacje farmaceutyczne z łatwością ogrywają państwa narodowe i dyktują ceny leków. Dlatego warto tworzyć ponadpaństwowe organizmy, które mają szansę grać z wielkim kapitałem w jednej lidze. Unia Europejska może stać się takim projektem. Warto o to walczyć, bo ceną jest nasze zdrowie i życie.
2. Jerzy Przystajko
dowiedz się więcej
Dzięki mojemu doświadczeniu w administracji i zarządzaniu jestem dobrze przygotowana do pracy w Parlamencie Europejskim. Tylko Unia Europejska daje Polsce szansę wyrównania rozwoju społecznego. Czas na Europę prospołeczną! Dwie duże partie chcą wejść do Parlamentu Europejskiego by kontynuować wojnę między sobą. My będziemy walczyć o to, co ważne dla mieszkańców Europy: darmowe leki, tanie mieszkania, wyższe pensje, dobrą opiekę zdrowotną, rozwój infrastruktury. Pamiętam dobrze dzień, kiedy Polska weszła do UE - byłam wtedy na trójstyku Polska-Czechy-Niemcy w Bogatyni. Cieszyłam się, że mogę przekroczyć granicę nie pokazując paszportu.  
3. Jolanta Piwcewicz
dowiedz się więcej
Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, ponieważ bliskie związki Polski i Dolnego Śląska z Unią Europejską są kluczowe dla rozwoju naszego regionu. Europarlamentarzyści polskiej lewicy pomogą je umocnić.
4. Wojciech Browarny
dowiedz się więcej
Głos zwykłych Polaków nie jest odpowiednio reprezentowany w Parlamencie Europejskim. Mam dość elit politycznych, którzy ręka w rękę z lobbystami, bankierami i korporacjami działają na niekorzyść nas wszystkich. Sprzeciwiam się utowarowieniu pracy, polityce austerity, bierności w obliczu zmian klimatu i przerzucaniu kosztów ekonomicznych i społecznych na zwykłych obywateli.Pracowałam i studiowałam za granicą. Na własnej skórze przekonałam się czym jest realne wsparcie państwa dla studentów oraz jak może działać solidarność pracowników i władz samorządowych w walce z utowarowieniem pracy przez korporacje. W czasach, kiedy w Polsce panowała antyuchodźcza gorączka, z podziwem obserwowałam trwającą w Hiszpanii publiczną debatę o tym, jak Hiszpanie mogą pomóc uchodźcom.Reprezentuję Razem na konferencjach międzynarodowych i warsztatach poświęconych skrajnej prawicy. Razem z członkami innych europejskich partii uczymy się od siebie jak skutecznie walczyć z nacjonalizmem i faszyzmem.Europa jest moim domem. Chcę, aby Polacy i Polki mogły decydować o wspólnej przyszłości naszego kontynentu. Razem możemy więcej!
5. Kamila Jarońska
dowiedz się więcej
Nie możemy sobie pozwolić, aby ktokolwiek próbował wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. By odebrano nam swobody gwarantowane przez UE (m.in. swobodny przepływ osób). By pozbawiono nas możliwości korzystania ze wspólnotowych funduszy strukturalnych, umożliwiających nam szybszy rozwój. Mamy prawo żyć w zjednoczonej i  bezpiecznej Europie, która dba o swoich obywateli.   Chcę przyczynić się do tego, by Polki i Polacy czuli się dumni z bycia częścią wspólnoty europejskiej. Startując do PE będę usilnie pracować nad poprawą wizerunku naszego kraju który rządy PiS mocno nadszarpnęły.   Chcę uczestniczyć w pracach na rzecz przestrzegania praworządności we wszystkich krajach członkowskich. Chcę działać na rzecz dalszego rozwoju praw konsumenckich i pracowniczych. Bliskie mi są wszystkie prospołeczne inicjatywy. Uważam, że ogromnym wyzwaniem przed jakim stoi Unia Europejska są zmiany klimatu. Dla mieszkańców Europy członkostwo w Unii to jedyna droga do godnego i spokojnego życia, do rozwoju jednostki, całych grup społecznych oraz całych państw członkowskich.  
6. Jacek Makówka
dowiedz się więcej
Największym dobrem Europy są ludzie. Unia Europejska wymaga reform i dużych zmian, tak aby ludzie znaleźli się w centrum jej działania. Szansą na to jest Parlament Europejski bliższy obywatelom i ich codziennym zmaganiom. Działać z ludźmi i dla ludzi - to moja dewiza.Startuję, ponieważ uważam że nasza obecność w Unii Europejskiej to jedno z większych osiągnięć Polski i jedno z najważniejszych zadań w obliczu wyzwań przyszłości. Unia Europejska to nie tylko ułatwienia, które dziś uważamy za oczywiste. Obecność w UE to też jedyna szansa na to, aby mieć coś do powiedzenia w obecnym świecie. A Polacy są pełnoprawnymi obywatelami naszego kontynentu i zasługują na to, aby ich głos nie był marginalizowany.
7. Anna Stabrowska
dowiedz się więcej
Europa i Polska potrzebują zmian. Obecni politycy dbają tylko o swoje interesy. Są oderwani od rzeczywistości przeciętnych obywateli, nie wiedzą jak ciężkie może być ich życie. Startuję w wyborach do europarlamentu aby to zmienić. Polityka europejska musi być bardziej proobywatelska, ludzka i lewicowa.Ponad cztery lata mieszkałem i pracowałem w Holandii. To doświadczenie otworzyło mnie na ludzi i różne kultury. Zawdzięczam tę możliwość właśnie Unii Europejskiej - rozpocząłem pracę bez pozwolenia tylko dlatego, że Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Europa musi być zjednoczona. To warunek naszego bezpieczeństwa i dalszego bogacenia się jako społeczeństwo i państwo.
8. Andrzej Drost
dowiedz się więcej
Chcę aktywnie uczestniczyć w życiu społeczno-politycznym Europy. To dlatego angażuję się we wspieranie dzieci z autyzmem, w pomoc dzieciom z rodzin ubogich i niewydolnych społecznie. Jako nauczycielka realizowałam autorskie programy w szkole - "Moja Mała Ojczyzna" i "Zdrowo i bezpiecznie w szkole i w domu". Ponieważ wiem jak trudno być młodą matką, to zorganizowałam akcję społeczną "Zielona Kurka" skierowaną właśnie do młodych matek, noworodków i do wcześniaków. Pomagałam też w doposażeniu szpitala w bajki, zabawki oraz ręcznie szyte przytulanki, żeby dzieci przebywające tam mogły poczuć się bardziej u siebie. Brałam udział w  Czarnym proteście i w obronie zgwałconej 18-latki przed sądem w Legnicy, a także w protestach w obronie wolności mediów i wolności sądów.   Polska jest od zawsze w Europie a pozostanie w Unii Europejskiej jest niezbędnym elementem potrzebnym do rozwoju kraju.  W Polsce wciąż nie udaje nam się zapewnić obywatelkom i obywatelom podstawowych praw, takich jak niezależne sądownictwo czy prawa kobiet. Moim zdaniem bez pomocy Unii może być tylko gorzej. Chcę walczyć o to, by wszystkim żyło się lepiej - już teraz, a nie za 30 lat.
9. Krystyna Burakowska
dowiedz się więcej
Chcę, by UE przestała być kółkiem wzajemnej adoracji, by wreszcie interesy społeczeństwa znalazły w niej swoje odbicie. W polityce cyfrowej szczególnie mocno widać, jak rządy chodzą na pasku wielkich korporacji, lekceważąc interes nas wszystkich. Chcę zerwać z tą ponurą tradycją i sprawić, by człowiek stał się znów ważniejszy od kapitału. Unia to projekt ambitny, przekraczający granice państwowe, bariery językowe. Unia to również jest obietnica — godności, szacunku, wspólnoty. W walce z korporacjami okradającymi nas na podatkach potrzebujemy sojuszników. Razem łatwiej nam będzie zrealizować obietnicę zjednoczonej Europy.
10. Filip Chudy
dowiedz się więcej
W celu poprawienia wyglądu i działania strony KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
© 2019 Lewica Razem
komitet polityka prywatności