Zagłosuj na nas 26 maja
lista nr 5

Kandydatki i kandydaci

Woj. małopolskie i świętokrzyskie

Unia Europejska to gwarancja demokracji i pokoju na kontynencie. Jestem przekonany, że miejsce Polski jest we wspólnocie europejskiej i chcę, żeby nasz kraj budował swoją silną pozycję w UE. Tylko współpraca z innymi państwami kontynentu daje nam szansę na intensywny rozwój.Wierzę, że Unia Europejska to coś więcej niż swobodny przepływ ludności, towarów i usług. Postrzegam Unię jako wspólnotę, która powinna działać na rzecz zmniejszania nierówności między regionami Europy i poprawy warunków życia zwykłych ludzi.Dobrze pamiętam moment wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Byłem wtedy posłem na Sejm RP i pracowałem w Komisji ds. UE. Praca w komisji pozwoliła mi poznać prawo unijne i przyjrzeć się, jak działa ono w praktyce. Doświadczenie zdobyte przez lata pracy w samorządzie i w Sejmie, w instytucjach publicznych i w związkach zawodowych chcę wykorzystać pracując w Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Socjalnych oraz budować owocną współpracę z centralami związków zawodowych w Polsce i w innych krajach UE.
1. Jan Orkisz
dowiedz się więcej
Dużo podróżuję po Europie. W każdym miejscu czuję się u siebie w domu. Należę do tego pokolenia, które pamięta zamknięte granice. Dzięki ich otwarciu zaczęliśmy siebie poznawać i rozumieć. Chciałabym, aby w Unii Europejskiej wybrzmiał głos polskiej prowincji. Chciałabym, aby i oni poznawali Amsterdam od strony Muzeum Rembrandta, a nie tylko od strony zbioru pomidorów. Chciałabym, aby pracując byli wynagradzani jak Europejczycy. Aby byli traktowani jak Europejczycy. Aby Europę znaleźli w swoich wioskach i miastach.
2. Maria Łaś
dowiedz się więcej
Uważam, że Parlament Europejski to nie miejsce na wygodną, polityczną emeryturę, lecz na ciężką pracę na rzecz wszystkich Europejek i Europejczyków. Dlatego będę głosował za zmniejszeniem przywilejów europosłów. Dopóki to się nie stanie, jako europarlamentarzysta będę przekazywać część pensji na cele społeczne w województwach świętokrzyskim i małopolskim. Unia Europejska potrzebuje dziś reformy, dzięki której będzie stać na straży praw obywatelek i obywateli, a nie interesów wielkiego biznesu.
3. Oskar Styczeń
dowiedz się więcej
Spędziłem za granicami Polski wiele lat, pracując jako analityk biznesowy i poznając ludzi z różnych stron świata. Nie jest ważne, jak długo jesteśmy w Unii Europejskiej. Po 15 latach bycia jej częścią zasługujemy na europejskie standardy pracy i zdrowia oraz na godną reprezentację w europarlamencie. Czas, aby nowe pokolenie polityków godnie reprezentowało Polskę i współtworzyło zjednoczoną Europę. Mogą zastąpić dzisiejszych awanturników i stać się prawdziwymi partnerami w dyskusji o przyszłości Unii Europejskiej.
4. Tomasz Zawada
dowiedz się więcej
Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo chcę walczyć o równe prawa wszystkich mieszkanek i mieszkańców naszego kontynentu. Unia Europejska jest w przełomowym momencie. Zmiany klimatu z roku na rok będą coraz bardziej wpływać na nasze codzienne życie. W całej Europie rosną w siłę ruchy neofaszystowskie i nacjonalistyczne. Najbogatsza część kontynentu cieszy się swoimi przywilejami, a mniej zamożna martwi się, kiedy w końcu spłaci kredyt albo czy wystarczy na leki w aptece. Coraz więcej środowisk zaczyna wątpić w Unię, bo ta zapomina, że oprócz pieniędzy i biznesu Europę budują przede wszystkim ludzie. W takich czasach szczególnie potrzebujemy solidarności, równości i lewicowej wrażliwości.
5. Agnieszka Szmit-Morze
dowiedz się więcej
Unia Europejska to dla mnie stabilność, poczucie bezpieczeństwa, pokój i budowanie przyjaznego świata. To też szansa na wyższy standard życia w Polsce. Pracując w Austrii tuż po maturze, przekonałam się, że młodzi Austriacy są samodzielni dzięki polityce społecznej państwa – tanim mieszkaniom i uczciwym zarobkom. W europarlamencie będę starać się o warunki, które pozwolą Polsce osiągnąć podobne standardy.Z polityką zawsze było mi po drodze. Miałam doświadczenia z różnymi partiami i poznałam trochę kuchni politycznej w ich wykonaniu. Nabawiłam się wtedy alergii na układziki i przekonania, że inna polityka nie jest możliwa. Razem udowodniło mi, że da się inaczej. Teraz chciałabym przenieść ten standard do Parlamentu Europejskiego.Od ponad dwudziestu lat jestem kobietą pracującą i żadnej pracy się nie boję. Także tej w Parlamencie Europejskim. Chcę zachęcać kobiety, by bardziej angażowały się w europejską politykę. Wierzę, że tylko równa reprezentacja kobiet i mężczyzn w europarlamencie może zapewnić sprawiedliwość i mądrość podejmowanych tam decyzji.
6. Ewa Kwiecień
dowiedz się więcej
Zawodowo zajmuję się sektorem edukacji i ochrony zdrowia. Jako europarlamentarzystka chcę wykorzystać możliwości, jakie daje nam wspólnota, aby zapewnić w tych sektorach najwyższą jakość usług publicznych.Unia Europejska to dla mnie przede wszystkim możliwości rozwoju. Zarówno na poziomie indywidualnym, jak i państw. Polska, jako kraj, który w swojej historii doświadczył wielu upokorzeń i przetrwał poważne kryzysy - teraz, dzięki unijnym środkom i międzynarodowemu wsparciu może się bezpiecznie rozwijać.Jako obywatele, dzięki otwarciu granic i licznym programom pogłębiającym współpracę pomiędzy krajami członkowskimi, możemy korzystać z wymiany doświadczeń na poziomie, który kilkanaście lat temu był niewyobrażalny. To szansa, której nie wolno nam zaprzepaścić.
7. Barbara Kusiak-Kobylarz
dowiedz się więcej
Kandyduję, bo czuję się Europejczykiem. Chcę wspólnoty zapewniającej dobry i sprawiedliwy rozwój. Unia Europejska potrzebuje głębokich reform, ale nie w wykonaniu nacjonalistów i prawicowych populistów, których w polityce jest zbyt wielu.Europa rozwinęła bardzo wiele wartościowych modeli funkcjonowania. Jest świecka. Broni praw człowieka (socjalnych, pracowniczych, seksualnych i zdrowotnych). Ustanawia i pilnuje wysokich standardów i norm. Dba o praworządność. Polska polityka, pełna prawicowych populistów i krótkowzrocznego indywidualizmu, potrzebuje tych wartości bardziej niż kiedykolwiek. Jako obywatel Unii Europejskiej i europarlamentarzysta będę stał na ich straży.
8. Mateusz Burzawa
dowiedz się więcej
Polityka państw członkowskich powinna dążyć do poprawy warunków życia wszystkich obywatelek i obywateli oraz zapewnienia im bezpieczeństwa w każdym wymiarze, bo tylko to tylko to daje nam wszystkim równe szanse na rozwój.Polsce w Parlamencie Europejskim potrzebna jest reprezentacja, która rozumie solidarność społeczną narodów europejskich jako równość w dostępie do bezpieczeństwa socjalnego, miejsc pracy, ochrony zdrowia, kultury i realizacji podstawowych praw człowieka.
9. Monika Szymańska
dowiedz się więcej
Moim celem jest Europa równych szans na rynku pracy, w zdrowym środowisku naturalnym. Europa budująca społeczeństwa państw członkowskich radzące sobie z nierównościami i kosztami życia w oparciu o politykę lokalnych samorządów. Europa nie zapominająca o żadnej grupie społecznej i zawodowej. Wierzę, że Unia Europejska jest tak silna, jak silne są jej państwa członkowskie. Dlatego najważniejsze jest dla mnie takie budowanie wspólnotowego prawa, które będzie wspierało państwa członkowskie w zakresie prowadzenia polityki zatrudnienia, wsparcia dla krajowych przedsiębiorców czy budowania systemów kształcenia, które będą uwzględniały ekonomię społeczną, kulturę i zasoby naturalne poszczególnych krajów.
10. Roman Jedynak
dowiedz się więcej
W celu poprawienia wyglądu i działania strony KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
© 2019 Lewica Razem
komitet polityka prywatności