Zagłosuj na nas 26 maja
lista nr 5

Krystyna Burakowska

Nr 9 / Okręg nr 12 Woj. dolnośląskie i opolskie

Krystyna Burakowska

Nr 9 / Okręg nr 12 Woj. dolnośląskie i opolskie
  • absolwentka Administracji Publicznej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego
  • pracowała jako nauczycielka w szkole i w przedszkolu
  • działkowiec, rowerzystka, podróżuje po Polsce i Europie, lubi czytać literaturę związaną z historią cywilizacji

Chcę aktywnie uczestniczyć w życiu społeczno-politycznym Europy. To dlatego angażuję się we wspieranie dzieci z autyzmem, w pomoc dzieciom z rodzin ubogich i niewydolnych społecznie. Jako nauczycielka realizowałam autorskie programy w szkole - "Moja Mała Ojczyzna" i "Zdrowo i bezpiecznie w szkole i w domu". Ponieważ wiem jak trudno być młodą matką, to zorganizowałam akcję społeczną "Zielona Kurka" skierowaną właśnie do młodych matek, noworodków i do wcześniaków. Pomagałam też w doposażeniu szpitala w bajki, zabawki oraz ręcznie szyte przytulanki, żeby dzieci przebywające tam mogły poczuć się bardziej u siebie. Brałam udział w  Czarnym proteście i w obronie zgwałconej 18-latki przed sądem w Legnicy, a także w protestach w obronie wolności mediów i wolności sądów.

 

Polska jest od zawsze w Europie a pozostanie w Unii Europejskiej jest niezbędnym elementem potrzebnym do rozwoju kraju.  W Polsce wciąż nie udaje nam się zapewnić obywatelkom i obywatelom podstawowych praw, takich jak niezależne sądownictwo czy prawa kobiet. Moim zdaniem bez pomocy Unii może być tylko gorzej. Chcę walczyć o to, by wszystkim żyło się lepiej - już teraz, a nie za 30 lat.

Kluczowe zagadnienia

Tańsze leki w Europie Równa płaca za tę samą pracę 35-godzinny tydzień pracy
W celu poprawienia wyglądu i działania strony KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
© 2019 Lewica Razem
komitet polityka prywatności