Zagłosuj na nas 26 maja
lista nr 5

Kamila Jarońska

Nr 5 / Okręg nr 12 Woj. dolnośląskie i opolskie

Kamila Jarońska

Nr 5 / Okręg nr 12 Woj. dolnośląskie i opolskie
  • absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia archeolożka i romanistka
  • wieloletnia prekariuszka w placówkach naukowych
  • była pracownica korporacji międzynarodowej na stanowisku analityka i konsultanta biznesowego
  • obecnie tłumaczka i nauczycielka języka francuskiego w szkole językowej
  • współautorka programu dla kultury i ochrony zabytków oraz programu samorządowego

Głos zwykłych Polaków nie jest odpowiednio reprezentowany w Parlamencie Europejskim. Mam dość elit politycznych, którzy ręka w rękę z lobbystami, bankierami i korporacjami działają na niekorzyść nas wszystkich. Sprzeciwiam się utowarowieniu pracy, polityce austerity, bierności w obliczu zmian klimatu i przerzucaniu kosztów ekonomicznych i społecznych na zwykłych obywateli.

Pracowałam i studiowałam za granicą. Na własnej skórze przekonałam się czym jest realne wsparcie państwa dla studentów oraz jak może działać solidarność pracowników i władz samorządowych w walce z utowarowieniem pracy przez korporacje. W czasach, kiedy w Polsce panowała antyuchodźcza gorączka, z podziwem obserwowałam trwającą w Hiszpanii publiczną debatę o tym, jak Hiszpanie mogą pomóc uchodźcom.

Reprezentuję Razem na konferencjach międzynarodowych i warsztatach poświęconych skrajnej prawicy. Razem z członkami innych europejskich partii uczymy się od siebie jak skutecznie walczyć z nacjonalizmem i faszyzmem.

Europa jest moim domem. Chcę, aby Polacy i Polki mogły decydować o wspólnej przyszłości naszego kontynentu. Razem możemy więcej!

Kluczowe zagadnienia

Równa płaca za tę samą pracę Ochrona praw kobiet w pracy Zielone inwestycje i ochrona przyrody
W celu poprawienia wyglądu i działania strony KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
© 2019 Lewica Razem
komitet polityka prywatności